Yves Rocher Pure Calmille Makyaj Temizleme Yağı - Küb On The Blog ♥

Yves Rocher Pure Calmille Makyaj Temizleme Yağı

Haziran 05, 2018
Makyaj temizleme evresi, benim için makyaj yapma evresinden daha önemli ve daha çok emek, zaman sarf ettiğim bir süreç. 

Cilt temizleme evresine merak salmamla beraber; yeni ürünler, yeni yöntemler arayışım da bir hayli arttı. Bu arayışın son ürünü birkaç aydır makyajımı temizleme aşamasında kullandığım temizleme yağları.

Bir süredir makyajımı önce bir yağ sonra da bir jelle temizleme yöntemi olan ve ilerleyen günlerde bloğumda hakkında ayrı ve detaylı bir başlık açacağım double cleansing - çift temizleme -yöntemi ile temizliyorum. Bu yöntem için de fiyat ve konum bakımından benim için en ulaşılabilir ürün olan Yves Rocher'nin papatya suyu özlü makyaj temizleme yağını satın aldım..

-

Kullanımı oldukça basit; elime birkaç pompa ürün alıp dairesel hareketlerle yüzümü -bastırmadan- ovalıyorum. Yüz makyajını kolayca çıkarıyor ancak göz makyajı ve rimel için biraz daha zaman harcamak gerekiyor. Yüzümü yaklaşık bir dakika kadar yağ ile temizleyip aynaya baktığımda çözülen rimellerle tam bir pandaya dönüştüğümü gördüğümde ikinci aşamaya geçiyor ve yüzümü bir de makyaj temizleme jeli ile yıkıyorum. Şu sıralar iki ürünün avantajlı fiyatla satılması sebebiyle satın aldığım, aynı serinin ürünü olan "pure calmille yüz temizleme jelini" kullanıyorum fakat aynı seriden olması hiç de önemli değil bence, uzunca bir dönem Bioderma Sebium Gel kullanmıştım ve memnundum gayet.


Ürünün tek başına kullanıldığında çok çok başarılı iş çıkardığını söyleyemeyeceğim. Yüz makyajımı kolayça çözüp çıkarırken eyelinerı ve mat ruju tek seferde çıkaramıyor. Biraz daha ovalamak, biraz daha beklemek gerekiyor çözülebilmesi için. Ancak asıl amacım yağ bazlı temizleyici ile gözeneklerimdeki yapı çözmek olduğu ve her seferinde üzerine bir de su bazlı jel temizleyici geçtiğim için bu durum benim için çok da büyük bir sorun teşkil etmiyor. 


Ürünün fondoten, kapatıcı, mat kırmızı ruj, jel göz kalemi ve eyeliner'ı çıkarma konusundaki etkisini aşağıya ekliyorum. İkinci fotoğraf bir pompa ürün ve kısa bir süre uygulanmış hali, üçüncü fotoğraf ta bir makyaj temizleme mendili ile yağın kabasının alınmış halinin görseli. Üzerinden bir de jel geçince hiçbir şey kalmıyor.-

Kimyada bir kural vardır; aynı maddeler birbirini çözer. Benim cilt temizleme yönteminde yağı tercih etmemin sebebi de bu aslında. Yüzümü yağla temizlediğimde gözeneklerimin içindeki yağın temizlendiğini hissedebiliyorum, ardından bir de jel geçince tam bir pamuk! Normalde tonik uyguladığımda hep pamukta biraz makyaj kalıntısı kaldığını görürdüm, çift temizleme yöntemi ile artık böyle bir durumla karşılaşmıyorum.

-

İçerik Listesi;
-Isopropyl Palmitate,  Helianthus Annuus Seed Oil,  PEG-20 Glyceryl Triisostearate, 
Coco-caprylate/Caprate,  Sesamum indicum Seed Oil,  Tocopheryl Acetate,  Parfum, 
Macadamia Integrifolia Seed Oil, Chamomilla Recutita Flower Extract


Ürünün içeriğinin çok çok temiz olduğunu söyleyemeyeceğim. 
Yves Rocher'yi seviyorum ancak bu çok doğalız en doğalız sloganlarının altında yatan ürün içerikleri beni biraz sinirlendiriyor. İçerik listesinin başında izopropil palmitat var ki bu palm yağından elde edilen alkolle seyreltilmiş bir içeriktir, hassas ciltlerde tahrişe sebep olabilir. Yine susam yağı  hassas ciltlerde akneye sebep olabilecek bir içerik. Parfüm var, demek oluyor ki az da olsa alkol içeriyor. Üründe mineral yağ, renklendirici, paraben bulunmuyor.

 Bu yağ benim alerjik cildimde herhangi bir probleme sebep olmadı ancak içerik okumak ve cildin reaksiyon gösterdiği içeriklere az çok hakim olmak ürün seçerken önemli bir nokta. 


-

Double Cleansing'e başlamayı düşünen kişiler için makul ve ulaşılabilir olan bu ürün, içerik konusunda hassasiyet yoksa uygun olacaktır. Ben bir süre daha kullanırım fakat ilerleyen zamanlarda kore bakım ürünlerine geçmek istediğimden değiştireceğim bir ürün.

Ben satın aldığımda 27 liraydı ancak  fiyatı değişiyor. Şu an internet sitesinde 37,90 lira görünse de Yves Rocher sık sık indirime gidiyor. 
Güzel bir gün geçirmeniz dileği ile!
Bunları da beğenebilirsin.

4 yorum

 1. amma havalı ismi varmış :)

  YanıtlaSil
 2. Wonderful post darling, so nice,original and interesting!
  Would you like to follow each other? Follow me and I'll follow you back!
  Have a great day!

  http://elenabienvenido.blogspot.com.es/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hey! Thx for your kindness. Of course, I would like to follow you and I followed already. :)

   best wishes.

   Sil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe