Flormar Anti Redness CC Krem - Küb On The Blog ♥

Flormar Anti Redness CC Krem

Temmuz 08, 2018

FLORMAR ANTI REDNESS CC CREAM

Yaz döneminde kullanabileceğim, kızarıklıklarımı nötrleyen, ince yapılı bir cilt ürünü arayışındayken Flormar'ın tam da bu amaca hizmet etmesi için çıkardığı "Anti Redness" Cc Krem'ine rastladım. Satın almadan önce internette biraz araştırma yaptım ancak hakkında yapılmış kullanıcı yorumlarına pek rastlayamadım. Böyle olunca deneyip yorumlamak bana kaldı o halde diyerek attım sepetime :)
Bu serideki CC kremlerin dört farklı tonu mevcut aslında. Hepsi farklı cilt sorunlarına çözüm olma amacı ile üretilmiş. Bendeki yani Anti Redness olan çeşidi, kızarıklıkları nötrlemeyi, cildi nemlendirmeyi, içerdiği SPF15 koruma faktörü ile güneşin zararlı etkilerinden korunmayı vadediyor. (Ancak ben herhangi bir cilt makyajı ürününün içeriğindeki koruma faktörü ne kadar yüksek olursa olsun yine de öncesinde güneş koruyucumu kullanıyorum.)
Oldukça sıvı bir yapıya sahip olan, açık yeşil renkli kremin içinde gözle seçilemeyecek kadar küçük partiküller var ki bu partikülleri ve yapısını gösterebilmek için elimdeki gözenekleri ve çizgileri rahatça görebildiğimiz bir fotoğraf çektim, yine de partiküller belli belirsiz görünüyor. Bu partiküller ürünü uygularken çözünüp tamamen kayboluyor. Renk eşitlemeyi ve kızarıklık görünümünü azaltmayı hedefleyen ürünümüzün kapatıcılığı yok denecek kadar az, cilde çok hafif bir "blur" etkisi veriyor sadece. Renk eşitleme performansına gelince, wow! diyebileceğim bir renk eşitliği olmadı cildimde, kızarıklıklarım yine oradaydı ancak verdiği blur etkisiyle o kadar da ben buradayım demiyordu. (umarım anlatabilmişimdir.) Bu da benim beklentimi karşılamıyor maalesef. Cildinde hiç problem olmayıp yalnızca bölgesel ve belli belirsiz kızarıklıkları olan kullanıcıları  hafif yapısı ve verdiği blur etkisiyle mutlu edecektir bu krem. 

Bunların dışında; incecik yapısı, çabuk uygulanması ve bulaşmaması ile beğendiğim bir ürün oldu. Ekstra bir sivilcelenmeye, reaksiyona sebep olmadı. Ancak benim için yeterli özelliklere sahip olmadığından, bittikten sonra bir daha satın almayacağım bir ürün.

Yine de Flormar'ın yeni ürünlerini denemeye gayet pozitif bakıyorum. Son zamanlarda güzel ürünler çıkarıyor ve ürünlerinin ambalajı, reklamlarını da çok başarılı yapıyor bence. Daha önce Radiant Finish makyaj bazını denemiş, sevmiş ve bloğumda da yorumlamıştım örneğin. Bazın yazısını okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

35 ml'lik bir tüpte gelen bu cc kremi 30 tl'ye bulabiliyoruz ve sık sık girdiği indirimlerle 15 tl'ye kadar düşüyor. 

Sevgiler!Bunları da beğenebilirsin.

9 yorum

 1. I don't know this brand, but it looks like a great product!

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Flormar is a Turkish Brand :)
   And this product for those who have oily and reddish skin. If your skin type like this, and you want low coverage you may like this product.

   xox.

   Sil
 2. Flormar'ın bu CC kremlerini ben de çok merak ediyordum, özellikle bu kızarıklık karşıtı olanını. Kırmızı sivilce izlerimi tamamen olmasa da hafiften kapatma ihtiyacı duyuyorum ama yorumlarından anladığım kadarıyla bu krem çok da işimi görmez gibi :)
  Sevgiler ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de aynı beklentiler ile aldım ancak söylediğin gibi pek bize uygun bir ürün değilmiş bu. İnsan az da olsa bir kapatıcılık istiyor :)

   Sevgiler♥

   Sil
 3. Gözlatı morlukları için de varsa ona bakayım ben de...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet 3 numarası anti dark circles olarak geçiyor :)

   Sil
 4. Bende yüzümde çıkan kırmızılığı ve kabartılığı kapatır diye düşündüm fakat bana göre değil sanırım. Çünkü cildim aşırı hassas güneşe soğuğa alerjim var ve kaşıntı şeklinde başlayan yüzümde kızarmalar meydana geliyor keşke kapatıcı özelliği çok olsaydı :(

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe