Jade Roller | Yeşim Taşı Masajı Aleti

Ağustos 06, 2018


Son zamanlarda oldukça trend olan yüz masajı yöntemlerinden, en sevdiğim alet olan "Jade Roller" ile nihayet blogumdayım. 

"Jade Roller" yani "Yeşim Taşı Masajı Aleti" Uzak Doğu'da yıllardan beri kullanılan bir yüz masajı aleti imiş, benim kendisi ile tanışmam ise güzellik alanında içerik yayınlayan çok sevdiğim bir Youtuber sayesinde gerçekleşti. Oldukça ilgimi çeken bu aleti araştırmaya başladım ve yüz ve gözaltı için biri büyük biri daha küçük olmak üzere iki adet Jade Roller edindim. 
Bu aletin temel ve basit mantığı; ucunda kullanılan silindir yapılı döner değerli taş ile yüzün lenfatik drenaj noktalarına masaj yaparak biriken ödemi atması aslında. Değerli taşın yeşim taşından seçilmesinin sebebinin bu taşın bir diğer adının "mutluluk taşı" olması ve pozitif enerji yayması ile doğrudan orantılı olduğunu sanıyorum.  Değerli taşlara ilgi duyanlar yeşim taşının pozitif özelliklerine az çok hakimdir ancak ben yine de  araştırdığım üzere bu taşın en çok bahsedilen özelliklerinin; pozitif enerji vermesi, bedensel ve ruhsal problemler üzerinde iyileştirici etkisinin olması ve gerginlikler üzerinde gevşetici etkisinin olması gibi rahatlatıcı etkilerinin olduğunu söyleyebilirim. 
Başta yalnızca yeşim taşı ile yapılan bu aletler şimdi oldukça çeşitlenmiş durumda, yine pembe kuvars taşı ile yapılanları da oldukça popüler.
Detaylı yorumlarıma geçmeden önce, google'da bu aleti aratarak bloguma rastlayan okuyucular için belirtmek istediğim bir nokta var ki, pazarlamalarında kullanıldığı üzere -hiçbir üründe de olmadığı gibi- bu ürün mucizeler yaratamaz, bariz etkilerini görebilmek için ise mutlaka uzun süreli kullanım gerektirir.

Bunu belirttim ancak bu ürünü küçümsediğim ya da beğenmediğim çıkarılmaz buradan umarım, ben bu masaj aletine hayran kaldım ki geçtiğimiz ay yazdığım "Haziran Favorileri" yazımda da kendisine methiyeler düzmüştüm okuyanlar hatırlayacaktır okumayanlar ise yazının üzerine tıklayıp posta ışınlanabilir :)

Bu aletin özellikle yüzde ödem biriken noktalara aşağıdan yukarıya gidecek şekilde gezdirerek uygulanması öneriliyor. Böylelikle cilt altında biriken ödemlerin düzenli kullanım ile atıldığı da söyleniyor.  Pinterest'den aldığım ödem biriken noktalar görselini aşağıya bırakıyorum. 

Oldukça çeşitli kullanımı olan bu aleti ben iki aydır düzenli olarak akşamları cilt bakımı rutinimden sonra yaklaşık on dakika, sabahları da uyanıp yüzümü yıkadıktan sonra yaklaşık beş dakika kadar aşağıdan yukarı hareketler ile görselde belirtilen noktalarda gezdirerek uyguluyorum. Kullanmadığım zamanlarda ise buzdolabında tutuyorum, böylece soğuk taşın etkisi ile kan dolaşımı hızlanıyor ve çok daha efektif bir şekilde bu aleti kullanabiliyorum. Sabahları ise o uyuşukluğumu anında atıyor ki bu en sevdiğim özelliği oldu ve bu aleti asla vazgeçemeyeceğim bir ürün haline getirdi. Yine kağıt maskeleri kullanırken üzerinden jade roller ile geçerek yüzümün şeklini tam anlamıyla alarak oturmasını ve böylelikle maskelerden tam anlamıyla verim almamı sağladığı için de kendisinden vazgeçemem bundan sonra. :)

Nasıl kullandığıma dair kısacık iki video da çektim, ilk videolarım olduğu için biraz amatör oldu, maruz görünüz :)

 
İki aydır düzenli olarak kullanıyorum ve tabii ki cilt bakım rutinimi de ihmal etmiyorum, özellikle serumlar ve essence'lardan önce yüzüme masaj yaptığımda kullandığım ürünlerden çok daha fazla verim aldığımı fark ettim. Alnımın hep aynı noktasında çıkan sivilcelerim ise son zamanlarda artık çıkmıyor, sanıyorum cilt tembelliğimden ötürü çıkan bir sivilce türüydü, sık sık masaj yaptığım için orada artık ödem birikmiyor ve tembellik sebepli sivilce sorunumun da önüne geçti. 

O kadar ödem attığından bahsettim, şunu belirtmeden de geçemeyeceğim, ilk kullandığım zamanlarda alnımda daha önce hiç olmadığı kadar sivilcelenme ile karşılaştım. Ancak bu gibi etkilerinin olabileceğini daha önceden okuduğum için korkmadım ve kullanmaya devam ettim, sivilce karşıtı bakım ürünleri kullandığımdan ve masaja da devam ettiğimden çok kısa sürede de geçti deri yüzeyine çıkan sivilcelerim. Siz de düzenli olarak kullanmaya başlarsanız ilk aşamada çıkan sivilceler sizi korkutmasın, deri altındaki sivilcelerin dışa vurumu onlar:)

Yazdıklarım üzerine ilgisini çeken ve denemek isteyenler olursa şayet; ben masaj aletimi doğal taşlar satan bir internet sitesinden sipariş verdim. Yine doğal taş satımı yapan birçok yerde eminim bu alet de satılıyordur. Dileyen ile satın aldığım satıcının linkini de paylaşabilirim :)

Umarım faydalı bir içerik olmuştur.

Sevgiler!Bunları da beğenebilirsin.

28 yorum

 1. yüzümde pek ödem olmasa da , merak ettiğim bir ürün oldu... ilk fırsatta denemek isterim .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ilgi çekici bir üründü benim için de. Umarım denediğinizde beğenirsiniz. :)

   Sil
 2. Interesting post my dear, thank you for sharing!

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I'm glad you interested my dear. Thanks for comment :)

   Sil
 3. aay ne hoş bişi buuuu yaaa :) bi de kullanırken sonunda gülümüsüyoz demekkisii :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet ben de kendisini çok seviyorum :) çok gergindim videoyu çekerken o yüzden öyle oldu :p

   Sil
 4. En merak ettiğim ürünlerden biri, kesin güzel etkileri vardır ama yapmaya üşenmeyeceğime emin olursam bir tane edineceğim ^_^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eevet düzenli kullanmak için bir alışkanlık edinmek gerekiyor gerçekten :) Alışınca youtube'dan video izlerken bile yapmaya başladım ben :)

   Sil
 5. I'm planning to try this magical product. Thanks for sharing.

  Kisses

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. I'm sure you'll like it. Thanks for comment.
   Kisses♥

   Sil
 6. Ne güzelmiş, kullanımı da kolay görünüyor. iŞE DE YARIYORMUŞ...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben işe yaradığını deneyimledim. Güzel bir ürün bence de. :)

   Sil
 7. such a great post :-) Have a lovely day <3

  YanıtlaSil
 8. Hiç bana göre bir ürün değil yani. Benim düzenli ürün kullanma konusunda sıkıntım var. :)

  YanıtlaSil
 9. Ayyyy benim taşımmmm :)))) Tam da ben yani :))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa gerçekten, tam sizin için üretilmiş bu alet bence:D

   Sil
 10. Aldığınız satıcının linkini paylaşabilirmisiniz rica etsem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhabalar, ben buradaki linkten satın almıştım :) http://www.dogandogaltas.com/yesim-tasi-masaj-alet-dogaltas-dogal-tas-mucevher-bijuteri-hediye-taki-tasarim-spa-3540

   Sil
 11. https://urun.n11.com/anti-aging-kirisiklik-karsiti/genclik-sirri-100-organik-yesim-tasi-cift-tarafli-derma-roller-P256896151

  YanıtlaSil
 12. yeşim taşı ne güzel isim yaaaa :)

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe