L'oreal Elseve 3in1 Komple Onarıcı Köpüksüz Şampuan - Küb On The Blog ♥

L'oreal Elseve 3in1 Komple Onarıcı Köpüksüz Şampuan

Aralık 02, 2018


İlk çıktığı dönemlerde birçok youtuber ve blogger'ın yarınlar yokmuşçasına övdüğü L'orel Elseve'in 3'ü 1 arada Krem Şampuan'ı bana da geçtiğimiz aylarda Denebunu kutum ile çıkmıştı. Oldukça ön yargılı yaklaştığım bu şampuanı bir süre denedim ve blogumda yorumlayacak kadar fikir sahibiyim artık.

400 ml'lik, pompalı bir şişede gelen şampuanın içinde hemen hemen her şampuanda gördüğümüz SLS ya da SLES bulunmuyor, alametifarikası olan köpürmeyişi de buradan geliyor zaten. Bu serinin üç farklı çeşidi mevcut, bendeki ise Komple Onarıcı olanı. Aynısefa Çiçeği(kalendula) özleri içeriyor. Yalnızca bu ürün ile Şampuan, saç  kremi ve saç maskesi olmak üzere üç farklı etkiyi tek üründen alabileceğimiz iddia ediliyor. Yıpranmış ve bakıma ihtiyaç duyan saçlar için kullanımı öneriliyor.

Krem formundaki köpürmeyen şampuanın, saçın uzunluğuna göre avuca 10-15 pompa kadar sıkarak ıslak saç dipleri ve uçlarına masaj yaparak uygulanması, birkaç dakika beklendikten sonra da durulanması tavsiye ediliyor. Ben saçlarım çene hizamda olduğundan 5 pompa kadar kullanmayı yeterli buldum ve önerildiği gibi de uyguladım.

Bunca zaman köpüren şampuanlar kullandığımdan bu şampuana alışmam biraz zaman aldı, ıslak saçlarıma uygulayıp masaj yapmaya çalışırken saç tutamlarım aşağı düşüp durdu. Durulaması içe tahmin ettiğimden çok daha zahmetsiz oldu, ürün saçlarımdan kolayca akıp gitti. Duş esnasında saçlarımı dolaştırmadı, sertleştirmedi ve ekstra dökülmeye de sebep olmadı. Misler gibi de bir kokusu var, en çok sevdiğim özelliği kokusu oldu.

Benim saçlarım duştan sonra kabarması ile ünlüdür, bu şampuan saçımın kabarması ve elektriklenmesini fazlasıyla önledi. Fazlasıyla dedim çünkü saçlarım kabarmadığı gibi kafama yapıştı ve sönükleşti, gerçekten fazlaydı bu. Saçlarımı temizlememesinden korkuyordum, böyle bir durumla karşılaşmadım, saçlarımı gayet güzel temizledi ancak yağlanma süresini de bir buçuk günden bir geceye indirdi. Saçlarımı düzleştirdiğim için daha kolay düzleşmesine imkan sağladığını söyleyebilirim, ancak saçları çok ağırlaştırıyor bu yüzden kıvırcık saç sevenler hiç memnun kalmayacaktır bu şampuandan.

Ön yargılar ile yaklaştığım bir üründü ancak hiç sevmedim desem kendisine haksızlık etmiş olurum. Sevdiğim yanları da olmadı değil, kokusu mesela... en çok sempati duyduğum özelliği oldu. Hatta sırf kokusunu çok sevdim diye bir de kalendula özlü saç kremi aldım, onu severek kullanıyor gibiyim. Yakın zamanda blogumda da yazacağım.
Saçları yumuşatması ve dolaşmasını engellemesi de fena değildi. Ama ben bu şampuanı günlük olarak kullanamam, benim için daha çok yaz tatilinde deniz ve güneşten yıpranan saçları yatıştırmak için kullanabileceğim bir şampuan olabilir. O zaman yağlanma süresini arttırmasında da hiç sorun olmaz. Zaten her gün ıslanıyor olacak..

İçerik listesi aşağıdaki gibi; sülfat içermiyor ancak sodium benzoat, phenoxyethanol ve alkol gibi irite edici bir sürü içeriği var. markaların yeni bir ürün çıkardığında tek ihtiyacımız olan şeyin bu ürün olduğunu söyleyerek pazarlama yapması artık bana çok demode ve işe yaramaz geliyor. ayrıca diğer zararlı içeriklerin köşeye atılarak sadece sülfatın kaçınılması gereken bir içerik olduğu vurgusu da bence biraz çirkin bir pazarlama örneği.


Siz bu şampuanı denediniz mi, ya da gördüğünüz reklamları sizi nasıl düşünmeye itti?

Bunları da beğenebilirsin.

18 yorum

 1. I've never tried this product, thanks for your review! (:

  CM | XIII.

  YanıtlaSil
 2. Valla ne yalan söyleyeyim, bana da bu şampuan PR ürünü olarak ulaştı ve ben de yarınlar yokmuşçasına övdüm zira gerçekten çok sevdim. Hatta tester yapıp yolladığım ve PR ürünü gitmeyen başka bir blogger arkadaşım da çok çok sevdi ve CF hayata geçmeden önce neden depolamamışız diye üzülüyoruz şu an ikimiz de :) Bendeki çeşidi kırmızı, boyalı saçlar için olandı. Saçlarımın uçları çok kuru ve yıpranmış. Aynı zamanda çok ince telli ve sönük. Fakat bendeki çeşidi hiçbir şekilde saçımı ağırlaştırmadı, sönükleştirmedi, yağlandırmadı. Belki çeşidiyle ilgilidir; Zeynep'te de aynı şekilde etki etmişti çünkü :) Dediğim gibi, eğer CF oslaydı, değiştirmeden kullanacağım bir şampuan olabilirdi. İçeriği de kalendulaya göre bir tık daha iyi :) Çok sevgiler, mutlu haftalar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Belki de bendeki bahsettiğiniz gibi çeşidi ile ilgilidir.. Benim de memnun kaldığım ve kalmadığım noktalar oldu, ancak yaz tatili dışında pek kullanacağım bir ürün olmadı.. Bahsettiğinize denk gelirsem şans vermeyi düşünebilirim..

   Kokusu çok güzel ama, serinin bir başka ürününü aldım bile kokusuna kanıp :))

   Çook sevgiler, güzel haftalarr!! ♥

   Sil
 3. Bende biraz şüphe ile alsam da sevdim ... saçımı temizlemesi , kurutmaması güzeldi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kurutmaması bence de güzeldi, artı ve eksileri ile fena olmayan bir şampuan bence de, ön yargılarımın çok da haklı olmadığını görmüş oldum :)

   Sil
 4. Kullanmadım kübcüm,ama elseve markasını çok sevdiğimden ötürü denemeyi çok istiyorum,şampuanımda bitmek üzere uygun fiyata denk geldiğim an alacağım.

  Öpüyorum çook !!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O zaman kullandığında çook seversin umarım...

   Sevgiler, çok öptm!!!

   Sil
 5. Aynı ürün bana da Loreal'in bir ödüllü projesi ile gönderilmişti. Açıkçası senin de değindiğin gibi içeriğinin geri kalanı çok masummuş da sadece sülfat aşırı korkunç bir içerikmiş gibi lanse edilmesi bana çok itici geliyor. Bu ürünü yorumlamana çok sevindim, ben de benim ince telli saçlarımı çabuk yağlandıracağını düşünerek yazın kullanmak üzere rafa kaldırmıştım, iyi ki de öyle yapmışım :) Kabarmasını önlemesi, dolaştırmaması çok iyiymiş, yağlanma süresini kısaltmasaydı hemen denemeye başladım. Artık yaza deneyip göreceğim :)
  Çook sevgiler Kübra'cım, mutlu haftalar ♥♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine aynı şeyleri düşünüyoruz Fulya'cığım :D Bence de kesinlikle yaz mevsimine daha uygun bir şampuan bu.. Umarım kullanmaya başladığındda çok memnun kalırsın o halde.

   Sevgiler, çoook öptüm♥

   Sil
 6. my hair does not like loreal staff

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yeah, Kathy, I guess my hair doesn't like this shampoo too.

   Sil
 7. Köpüksüz sampuanlara alisamadim daha sampuani da dus jelini de deli gibi köpürtüyorum ��

  YanıtlaSil
 8. Kullanımda pompa sayısı fazla gibi geldi bana..Fazla ekonomik olmayacak gibi duruyor öyleyse..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle, bendeki de kısa sürede bitti. Saçlarım kısa olmasına rağmen, uzun saçlılar için çok kısa sürede bitebilecek bir ürün bu..

   Sil
 9. Açıkçası içerisinde saç bakım kremi olduğundan tereddütlü yaklaştığım ama yine de denemek istediğim bir ürün. Bunun mucizevi yağ serisini merak ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ben de bayağı bir tereddüt ile yaklaşmıştım, mucizevi olanını ben de klullanmadım. kullanırsanız yorumlarınızı bekliyorum, sevgiler!

   Sil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe