Beni Bitiren Hayatım ve Benim Bitirdiğim Bazı Serumlar... - Küb On The Blog ♥

Beni Bitiren Hayatım ve Benim Bitirdiğim Bazı Serumlar...

Eylül 29, 2020


Merhaba, uzun zamandır motivasyon eksikliğimden burada pek bir şey yazamamıştım. Blogumdaki diğer başlıklara hiç benzemeyen bu başlıktan da anlaşılacağı üzere son zamanlarda büyük bir motivasyon kaybı yaşadım ve düzenli olarak devam ettiğim hiçbir şeyi ilerletemedim. Bir bumerang reklamı alınca bari aldığım reklamı hak edeyim diyerek bir şeyler yazmak istedim açıkçası. 

Yazmadığım sürede çok fazla ürün denedim, çok fazla ürün yazmak istedim de yazamadım, hepsine detaylıca değinmek isterim ama az önce de söylediğim gibi motivasyon.... Bu yüzden bu yazımda yazmadığım süre içerisinde bitirdiğim bazı serumlardan, etkilerinden ve yorumlarından kısaca bahsetmek istiyorum. 

Bu kısa da denilmeyecek iç dökme seansından sonra ürünlere geçelim mi? 

Elimdeki biten şişeler çöplüğüm Herbaderm C Vitamini ve Leke Serumu, Manyo Factory galactomyces Niacin Essence, Frudia Citrus Serum ve Diadermine C Vitamininden oluşuyor. Baştan belirtmeliyim ki uzun bir yazı olacak, baştan sona kimsenin okuyacağını sanmam ama ürünlerden birini merak edip googlelayarak bile buraya ulaşan herhangi bir kullanıcının merakını gidermiş olursam yeterli benim için. Akneye meyilli, hassas ve karma cilde sahip olduğumu da bloguma ilk defa gelenlere tekrar hatırlatayım.


Manyo Factory - Galactomy Niacin 2.0 Essence 

Kore ürünlerine merak salanların mutlaka bildiği, birçok bloggerın youtuberın sıklıkla bahsettiği oldukça ünlü bir ürün bu. Ben de vaatlerini dolu, kullanıcı yorumlarını çok olumlu bulunca heyecanla denemek isteyerek satın aldım. 

Bendeki 2. nesil olan, %4 oranında niacinamide içeren yeni versiyonu. Bir önceki nesil %2 oranında içeriyormuş. Ürün 50 ml'lik damlalıklı, cam bir şişede satılıyor. İçeriği yüksek oranda fermante mayadan ve niacinamideden oluşuyor, bu içerikleri ile de cildi beslemeyi, aydınlatmayı, cilt bariyerini güçlendirmeyi, nemlendirmeyi vaat ediyor. Vaatlerini, içeriğini okuyunca gözlerimden kalpler çıkarak shut up and take my money diyerek satın aldım ve aldığım günden bu yana da haftada en az 3 gün olmak üzere, geceleri temizlenip Cosrx - Galactomyces Alcohol-Free Toner ile toniklenmiş cildime uyguladım. Üzerine ise basit içerikli bir nemlendirici uygulayarak nemi hapsettim. 

Benim bu üründen beklentim vaatlerini göz önünde bulundurunca oldukça yüksekti ve ürünün beklentimi karşılamadığını söyleyebilirim, kullandığım günlerin sabahında dinlenmiş bir ciltle uyandım ancak bu kadar, ne lekelerimde bir açılma ne siyah nokta görünümünde bir azalma oldu. Belki cilt bariyerim güçlenmiştir içten içe ama bunu çıplak gözümle gözlemleyemedim. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında herkesin bayılarak kullandığını gördüğüm bu ürün bende neden etki etmedi pek anlayamadım. Bir şeyleri yanlış yapmış olmalıyım... ürünün tam içeriğine, vaatlerine, kullanıcı yorumlarına şuradan bakabilirsiniz. Ben satın aldığımda 227 tl idi, şu an 249 tl görünüyor, siz baktığınızda 300 bile olmuş olabilir, garanti veremem, çünkü ekonomimiz çok iyi yeğenim.


Herbaderm C Vitamini ve Leke Karşıtı Super Serumlar

Herbaderm'den daha önce de birkaç kez bahsetmiştim, Türk markalarının inovatif ve efektif ürünler çıkarmasını seviyorum. Herbaderm bu serumları yanlış hatırlamıyorsam geçtiğimiz kış döneminde çıkardı, serum ailesinin ismi "Super Serum" birçok hedefe yönelik birçok ürünü var, ben c vitamini ve leke karşıtı olanları denemek istedim. 

Serumlar 30 ml'lik damlalıklı, koyu renkli cam ambalajlarda bulunuyor. C vitamini olan koyu kıvamlı ve renksiz, leke karşıtı olan serum ise rakı beyazı renginde hafif yoğunlukta ince bir krem gibi. C vitaminini sabahları güneş kreminden önce leke serumunu ise geceleri uyumadan önce olmak üzere dönüşümlü olarak bir süre kullandım, ikisi de çabuk biten ürünler. C vitaminin hafif yağlı bir yapısı var, cilde uygulandıktan sonra hafif bir ısınma hissi veriyor, emilmesi çok uzun sürmüyor, üzerine uygulanan ürünün yapısını da bozmuyor. Serumu kullandığım süre boyunca kötü bir reaksiyon yaşamadım, cildimdeki kızarıklıklar ve yeni akne izlerinin görünümü biraz da olsa hafifledi, hiçbir şey kullanılmamış cildime nazaran daha dolgun bir cilt görünümü elde ettiğimi söyleyebilirim. 

Leke karşıtı serum ise dümdüz hiçbir şeye yaramadı, üzerinde yazacak bir şeyler var mı diye düşündüm ama bulamadım, benim için lüzumsuz bir ürün oldu.Frudia Citrus Serum

Belki hatırlarsınız bu serinin ürünlerinin hepsini denemiş ve detaylı yazısını yazmıştım. Frudia sevdiğim bir marka oldu, markanın bu ürünü de en popüler ürünüymüş öğrendiğim kadarıyla. Hafif yapılı, ince ışıltılar bulunduran, çok tatlı bal rengi cam bir şişeye sahip 50 ml'lik bir serum bu. Kullandığım süre boyunca cildimi hafifçe aydınlattı ve cildimde bir reaksiyona sebep olmadı, üzerine uyguladığım hiçbir ürünün formunu bozmadı aksine ten makyajımı çok daha fresh gösteren bir ürün oldu. Kullandığım süre boyunca aydınlanan cildim bırakınca eski haline döndü tabii.. Uzun vadede neler olur emin değilim ama günü kurtarmalık, keyifle kullanılacak bir ürün. Dilerseniz şuradan serideki diğer ürünler hakkında fikirlerime ve içerik listelerine de bakabilirsiniz.


Diadermine Lıft+ Serum Booster Vitamin C

Diadermine son zamanlarda klasik duruşundan sıyrılarak daha efektif ürünler çıkarmaya başlamasıyla gözüme giren bir marka oldu. Bu serum da onlardan biri, serumdan ziyade güçlendirici diyebiliriz kendisine, kremimizle, diğer serumlarımızla(aynı anda kullanılabilen içerikler), iki damla kadar karıştırarak ya da sadece kendisini kullanarak cilt bakımımıza dahil edebiliyoruz. 20 ml'lik plastik arkadan basmalı(o da ne demekse) bir ambalajda satılıyor. Kullandığım süre boyunca yeni akne lekelerime, solgun cildime pozitif özelliklerini gözlemlediğim, düzenli kullanımda memnun edecek, çok yönlü ve keyifli bir ürün. Üstelik fiyatı da çok uygun, sadece watsons'larda satılıyor, şuradan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz..

İşte hayatın beni bitirdiği bu sürede benim bitirdiğim bazı serumlar böyleydi sevgili bunu okuyan kişi.... Bloguma eski yazılarımdan aşina olanlar var ise bu yazımı fazlasıyla yüzeysel bulacaktır diye düşünüyorum, yazmaya başladığımda amacım böyle bir şey ortaya çıkarmak değildi ama böyle de oldu, bir ürün hakkında detaylı bilgi merak edilirse yorum bırakıldığı takdirde yine tüm detayları ile açıklamaya özen gösteririm.

Umarım kendinize iyi bakıyorsunuzdur, hoşça kalın!

Bunları da beğenebilirsin.

3 yorum

  1. Çok güzel bir yazı olmuş canım serum arayışındaydım bir süredir Diadermine ye bir bakayım 😘

    YanıtlaSil
  2. Kübracım ben de Manyo'nun bu hafta blogda paylaştığım eski versiyonunu kullanıyorum bir süredir. Memnun kalmamana üzüldüm. Açıkçası bende de kırmızı sivilce izlerimi tamamen geçirmedi, siyah noktalarıma hiç etki etmedi ama cilt bariyerimi kullandığım diğer ürünlerin de etkisiyle güçlendirdiğini düşünüyorum ben. Bunu da artık cildimde pek sivilce çıkmamasından ve tek tük çıkanların da eskisi gibi neredeyse bir sene kalan kırmızı izlerinin daha kısa sürede geçmesinden anladım. Yoksa niacinamide bahsedildiği gibi sivilce izlerinde süper etkili bir içerik değil bence, en azından benim kırmızı izlerimde :) Bunun dışında Diadermine serumu ilk çıktığından beri merak ediyorum ama pek yorum olmadığı için cesaret edememiştim. Yorumların beni denemeye teşvik etti, aklımda olsun :) Yazılarını özlemişim ya umarım daha çok yazarsın, çok sevgiler ♥

    YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe