Dickinson's Witch Hazel Pore Perfecting Toner - Küb On The Blog ♥

Dickinson's Witch Hazel Pore Perfecting Toner

Mart 26, 2018


20'li yaşlarımın ortasına yaklaşırken burun çevremde ve yanak üzerimde bir gözenek genişlemesi gözlemledim. Yaptığım makyaj cildimde tam oturmuyor, gözenekli bölgeme uyguladığım gelen ten ürünleri pütür pütür duruyor.

Bunun önüne nasıl geçerim diye araştırma yaparken Amerikan markası Dickinson's ın cadı fındığı ekstresi içeren, gözenek temizlemeyi vaat eden tonikleri ile karşılaştım. Mavi ve sarı renkli iki çeşidi olan bu toniklerin mavi ambalaja sahip olanı cildi sıkılaştırdığını, sarı ambalaja sahip olanı ise gözenek temizlediğimi söylüyor. Benim hedef bölgem gözeneklerim olduğu için sarı ambalajlı olanı satın aldım.

İçerik listesinde yalnızca iki segment bulunan bu tonik, cadı fındığı ekstresi ve %14 oranında tahıl alkolü içeriyor. Orjinal adı hamamelis olan cadı fındığı ekstresi doğal bir sıkılaştırıcı ve tahriş iyileştirici olması ile biliniyor. Tahıl alkolü ise alkol normalde kaçındığım bir içerik olmasına rağmen alkollü toniklere nazaran çooooook nazik olan %14'lük oranı ile beni cesaretlendirdi. 

Basit içerikli kozmetik ürünlerini seviyorum, bana daha güven verici geliyor. Gözaltı bölgesine bile kullanılabilen bir tonik bu, nazikliğini buradan tahmin edebiliriz..

Yaklaşık bir aydır sabah ve akşam olmak üzere kullandığım bu tonikten oldukça memnunum. Kullandığım süreç içerisinde cildimin gerçekten temizlendiğini hissediyorum. Hiç kurutmuyor, uygulandıktan sonra dokunması keyif veren bir cilt bırakıyor geriye. Cildim bu toniği kullandığım zamanlarda daha duru, renk eşitsizlikleri daha az bir cilde dönüştü. Gözenek görünümümde henüz bir azalma olmadı ancak yabancı bloggerların çoğu uzun süreli kullanımda gözeneklerinin hafiflediğini belirtmiş, umutluyum, kullanmaya devam ediyorum. Böyle bir etki ile karşılaşırsam kesinlikle editleyeceğim. 

Fazladan yağlandırma, iritasyon, sivilce, komedon, kuruluk gibi hiçbir kötü etkiyle karşılaşmadım bu tonikte. 

Ürünün bir güzel özelliği ise seyahat boy(59 ml), orta boy(237 ml) ve büyük boy(473 ml) gibi opsiyonlarla satın alınabiliyor olması. Küçük boyunu alıp memnun kalırsanız büyük boylarına geçiş yapabilirsiniz. İnternette dermokozmetik sitelerinde ya da n11, gittigidiyor gibi birden fazla satıcı barındıran sitelerde satılıyor. Ben 237 ml'lik boyunu n11.com'dan kargo dahil 50 tl'ye satın aldım. Dileyen ile satıcımın linkini paylaşabilirim.

Vaadettiklerini yerine getiren, basit mantıklı basit içerikli bir tonik. Bittikçe alacağım bir ürün oldu. 
Bunları da beğenebilirsin.

0 yorum

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe