Flormar Radiant Finish Makeup Primer - Küb On The Blog ♥

Flormar Radiant Finish Makeup Primer

Mart 26, 2018


Makyaj bazları son zamanlarda uygulamaktan en keyif aldığım kozmetik ürünü oldular. Özel gün ve günlük olmak üzere çokça makyaj bazı deneyimledim, bu yazımda Flormar'ın Free Spirit koleksiyonundan Radiant Finish Makeup Primer isimli bazını artı ve eksileri ile değerlendiriyor olacağım.

pembe partiküllerin ağırlıkta olduğu 01 PINK ve altın yansımalı partiküllerin ağırlıkta olduğu 02 GOLD olmak üzere iki ayrı rengi mevcut, ben 01 PINK'i deneyimledim.Pembe, turuncu ve ten renginde mikro partiküller barındıran ışıltılı bir bitiş ve cildi nemlendirmeyi vaat eden, jel yapıda bir makyaj bazı. Uygulama esnasında partiküller çözülerek cilde belli belirsiz bir renk veriyor ve ton eşitliği sağlıyor. 


İçeriğindeki aloe vera suyu ve salatalık özü ile uygulama esnasında kısa süreli bir ferahlama ve nemlilik sağlıyor. Birkaç dakika bekledikten sonra üzerine diğer cilt ürünlerini uygulamaya müsait hale geliyor. 

Makyaj tutuculuğu başarılı diyebilirim, test etmek için bir gün yüzümün bir tarafına baz sürüp diğer tarafına sürmeden fondöten uyguladım, günün sonunda bazlı kısımdaki pürüzler ve bozulmalar bazsız tarafa nazaran daha azdı. Uygulandığında bitişi aşağıdaki gibi;


Bazın fiyatı 29.9 tl, indirimde yarı fiyatına satın almıştım ben. Sanırım koleksiyon ürünü olduğu için bir müddet sonra satıştan kalkacak bir ürün bu.

Sebebini tam olarak anlayamadım ancak kullanmadan önce tüpün çalkalanması gerektiği yazıyor ambalajında. İçerik listesi aşağıdaki gibi; (fotoğrafın üzerine tıklayarak görseli büyütebilirsiniz)Artıları;

*Ambalaj tasarımı şık, makyaj masamda bulunması keyif veriyor,
*fondötenimin kalıcılığını az da olsa arttırdı,
*üzerine uygulanan ürünü güzelce kabul ediyor, daha az pürüzlü bir görüntü sağlıyor,
*kokusuz,
*hafif bir aydınlık sağlıyor
*nispeten uygun fiyatlı


Eksileri;

*partiküllerinin çözülmesi için uygulama sırasında biraz bastırmak gerekiyor,
*gözeneklere bir etkisi yok
*belli belirsiz bir ışıltısı var, üzerine ürün uygulandığında ışıltı namına bir şey kalmıyor.Özetle; indirimde bulunduğunda şans verilebilir bir ürün, olmazsa olmaz değil, olursa kullanılır. Flormar'ın son girişimlerini başarılı buluyorum, sosyal medyayı başarılı kullanıyor, yenilikçi ürünler çıkarıyor. Umarım ulaşılabilir markalarımız yenilikçi ürünler çıkarmaya devam eder. 

Bunları da beğenebilirsin.

4 yorum

 1. Bunu hiç denememiştim, listeme not alayım hemen :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aaa aklınızda bulunsun bence de, performansı fena olmayan bir ürün:)

   Sil
 2. benim sevdiğim bir primer yazın kullanamadım ama havalar serinleyince yine başladım kullanmaya..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aa umarım yine çok severek kullanırsınız :)

   Sil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe