Missha All Around Safe Block Sun Essence - Küb On The Blog ♥

Missha All Around Safe Block Sun Essence

Mayıs 03, 2018


 Bir güneş kremine "iyi" diyebilmem için öncelikle konforlu bir kullanım sağlaması gerekiyor. 
Konforlu kullanımdan kastım; yüzümde ağırlık yapmaması, beyazlık bırakmaması, varlığını hissettirmemesi ve üzerine yapılan makyajı kusturup makyaj yaptığıma pişman etmemesi. Eğer bir güneş kremi bu iddiaları sağlıyorsa benim için konforlu güneş kremidir. 

Çook fazla şeyi aynı anda istediğimi biliyorum, hatta bir dönem tüm bunları aynı anda sağlayan bir güneş kremi mümkün değil sanıyordum, varmış. 

Kore'lilerin beyaz tene ne kadar önem verdiğini ve ciltlerini beyaz tutmak için güneşten neeleeeer-yazar burada kafaya takılan şemsiyelerden bahsediyor- yaparak kaçındığını az çok biliyoruz. Bu yüzden güneş kremi arayışımda bir de Kore ürünlerine yöneleyim bakalım nasıl olacak diye düşünerek Missha'yı araştırmaya başladım ve Missha'nın 45 faktörlü UVA ve UVB ışınlarından koruyan All Around Safe Block Essence Sun güneş koruyucusuyla karşılaştım ve denemeye değer olduğunu düşünerek satın aldım. 

Kore'lilerin cilt bakımında özel bir yeri olan Essence bu güneş kreminin içeriğinde de mevcut ki kendisi kreme incecik bir form vererek cildin de nemli tutulmasını sağlıyor. 


Ben sabah günlük bakım rutinimi(temizleme + tonik + nemlendirme) uyguladıktan sonra güneş kremimden bir parmak kadar alıp tüm cildime güzelce yediriyorum ardından yaklaşık 8 dakika bekledikten sonra cilt makyajıma geçiyorum. (Yapılan araştırmalara göre güneş kreminin cilt tarafından emilmesi için minimum 8 dakika beklemek gerekiyormuş, İngilizce kaynağa linkten ulaşabilirsiniz.)İncecik yapısı olan bu krem, uygulandığı gibi ciltle bütünleşiyor, beyaz kalıntı bırakmıyor, makyaj altına gayet güzel bir zemin oluşturuyor, misler gibi de kokuyor. Ben karma cilde sahip biri olarak yaz ve kış mevsiminde kullanımından oldukça memnun kaldım ancak aşırı yağlı cilde sahip olanların kış için kullanımı daha uygun olacaktır diye düşünüyorum. 

uygulandıktan sonra hemen dağıtılan görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz;Kullanmaktan oldukça memnun olduğum bu güneş kremini uzun süre değiştirmeyi düşünmüyorum. İyi bir güneş koruması, incecik yapı, kaliteli içerik arayışında olanlara gözüm kapalı tavsiye edebileceğim bir krem bu. Missha'da güncel fiyatı 79.90 TL ancak indirim dönemleri takibiyle 48 liraya edinilebilir. 

Şans verilmeyi hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum. 

Bunları da beğenebilirsin.

0 yorum

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe