Huda Beauty Lip Contour Set | Trendsetter & Bombshell - Küb On The Blog ♥

Huda Beauty Lip Contour Set | Trendsetter & Bombshell

Temmuz 26, 2018

huda beauty lip contour set trendsetter & bombshell


Takma kirpikler ile piyasaya açılıp popülerliği kat kat arttıktan sonra makyaj malzemeleri de çıkaran Instagram fenomeni ve makyaj artisti Huda Kattan'ın kendi adı ile çıkardığı Huda Beauty markasının ürünlerine sık sık rastlıyor ve merak edip denemek istiyordum. Merakıma da kayıtsız kalamayarak Lip Contour setinden bir adet edindim ve heyecanla deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. 

Oldukça şık bir kutu ile gelen Lip Contour setinin içinden Arap makyajları ve Instagram'dan gördüğümüz Amerikan makyajlarında oldukça popüler olan "dudak kontörü" makyajını yapmamıza olanak sağlayan bir adet dudak kalemi ve biri koyu diğeri daha açık renkte olmak üzere iki adet de likit mat yapıda mini ruj çıkıyor. Rujların orjinali yani tekli satılan ve daha büyük olan serilerinde koyu olan renginin ismi "trendsetter" daha açık olan renginin ismi ise "bombshell" kit olarak alınmak istenmezse renkler ayrı ayrı ve daha büyük gramajlarda da satın alınabiliyor. 


Paketin arkasında belirtilenleri okuduğumuzda dudak kontörümüzü uygularken önce dudak kalemi ile dudakların çerçevelenmesi, ardından koyu renkli olan trendsetter rujun tüm dudağa uygulanması ve son olarak da daha açık renkli olan bombshell ruj ile dudağın içte kalan kısımlarının öne çıkarılması öneriliyor. Ben bu şekliyle kullandığımda dudaklarımı çok sevemedim ve kendime yakıştıramadım doğrusu, iki rengi de ayrı ayrı olmak üzere kullanıyorum, ikisi de gerçekten güzel renkler.

Rujların ambalajı buzlu bir cam üzerine yazılan basic yazılar ile sade ve hoş tutulmuş. Minik oluşları sebebi ile ayrı ayrı taşınmaya da çok uygun, cüzdana bile sığar kolayca. Rujların yapısını ben Golden Rose'un likit mat rujlarına benzettim, ucundaki aplikatörünün küçüklüğü de keza benziyor. Dudakları kesinlikle kurutmuyor, sabitlenmesi için biraz zaman gerekiyor bu yüzden. Ben ilk on dakika ara ara dokunarak test ettim, parmaklarıma bulaştı ancak on dakikadan sonra sabitlenebildi. Öyle sür çık ruju değil yani bunlar, biraz emek istiyor :)

Renkleri günlük kullanıma uygun olan rujların kalıcılığı ise gayet yerinde. Yağlı bir şey yenilip içilmediği sürece tüm gün idare ediyor. Yağlı şeyler tüketildiğinde ise ortalardan silinmeler başlıyor. Kalemin kalıcılığı rujlara göre çok daha yüksek kesinlikle.


Günlük kullanıma uygun renkleriyle, kolay sürümü ve şık ambalajı ile ben bu rujları beğendim ancak doğrusunu söylemek gerekirse ülkemizde çok daha uygun fiyatlara satılan Pastel, Golden Rose gibi markaların rujları varken, 25 $'lık fiyatı ile satın almaya değer mi bir daha düşünmek gerekir. Saydığım markalardan ekstra bir özelliği olduğunu düşünmüyorum. 

Ürün Sephora'larda ve Hudabeauty'nin sitesinde satılıyor.

Bunları da beğenebilirsin.

14 yorum

 1. I'm a big lipgloss fan ))

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Renklerini çok sevdim, dudak kontürü benlik de değil ama rujlar ayrı ayrı günlük kullanımda tercih ettiğim renkler. Likit mat ruj olayına bir ben alışamadım sanırım, bayıldığım renkler olsa da kurutmayanına henüz denk gelmedim :)

  Güle güle kullan, sevgiler ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı şekilde düşünüyorum :) Rujlar ayrı ayrı çok güzel. Bunlar diğerlerine nazaran çok daha az kurutuyor tabii ama o ışıl ışıl görüntüyü sağlayamıyorlar.

   Çook teşekkrür ederim sevgiler♥

   Sil
 3. Amazing Lip Shades!

  Happy Sunday, kisses

  YanıtlaSil
 4. ne güzel renk öyleeee :) canlı foto olsaydı daha iyi anlardık hihihi :)

  YanıtlaSil
 5. Bu yazıyı şimdi okuyorum, gerçekten güzel bir set ve çok şık renkler. Ama fiyatı gerçekten alırken insanı düşündürüyor. Güle güle kullan, çok sevgiler!

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe