Doa Kozmetik Cilt Aydınlatıcı Tonik - Küb On The Blog ♥

Doa Kozmetik Cilt Aydınlatıcı Tonik

Eylül 08, 2018


Doa Kozmetik'i aktif içerikler içeren işlevsel ürünleri oldukça uygun fiyatlara satması sebebi ile çok başarılı buluyor ve seviyorum. Geçtiğimiz aylarda aha içeren cilt aydınlatıcı toniğini satın alıp denemeye başlamıştım, hatta okuyanlarınız varsa geçen ayın favoriler yazısında bu toniği de görmüştür. Yeterli kullanımın ardından bloğumda bahsetmeye hazır olduğumu düşünüyorum.

Toniğe geçmeden önce aha yani alfa hidroksi asidi nedir bilmeyenler için kısaca genellikle meyvelerden elde edilen, cildin alt tabakalarına ulaşacak nazikçe bir soyma işlemi ile kimyasal peeling için kullanılan bir aktif madde olduğunun özetini geçeyim. Detaylı yazıyı asitlerle ilgili bir konu başlığı altında yine paylaşırım zaten.


Toniğe gelecek olursak; vaad ettiği “aydınlatma” işlevini yeterince yerine getiriyor. İlk kullanımda bile ertesi gün uyandığımda cildimdeki duruluğu fark etmiştim. Cildi aydınlatırken temizlemeyi de ihmal etmiyor tabii ki, yukarıda ne işe yaradığını belirttiğim “aha” içeriği sayesinde cilde bir mikro soyma işlevi uygulayarak ölü hücreleri ve biriken fazla sebumu tutundukları yerden söküp yerine kendi cildimizin aydınlığını getiriyor.(bence kesin bu aydınlatma işlevi böyle oluyordur yani)

Ben daha önce de defalarca belirttiğim gibi double cleansing işlemi ile cilt temizliğimi gerçekleştiriyorum, ardından bu toniği kullanıp üzerine bir de cildimin pH’ını düzenlemek için nemlendirici tonik geçiyorum. Bu rutinin alnımdaki pütürlerde büyük oranda azalma sağladığını gözlemledim, aktif sivilceler ve lekeler için ise henüz çok erken olduğunu elbette biliyorum.

Toniğe dair sevmediğim tek kötü özellik kokusu oldu, gerçekten keskin bir kokusu var ve ilk fısta dahi ufak bir nefes tıkanıklığı yaratıyor. Bir de tuhaf bir rengi var ki onu birazdan fotoğrafla göstermeye çalışacağım.

Kimyasal soyucu ürünleri gece kullanmak ve ertesi gün mutlaka güneş koruyucu uygulamak gerekiyor, bu toniği kullanırken bu hususu bilmekte fayda var. Aksi taktirde soyulup güneşe karşı hassaslaşan cildimizde bir de güneş lekeleri oluşur kaş yapayım derken göz çıkarabiliriz. 

Eğer cildinizde daha önce asitli ürünler kullanmadı iseniz bu toniği ilk birkaç kullanışınızda karıncalanma, batma ve yanma hissiyatı oluşması çok yüksek bir ihtimal. Zamanla bu his geçmez ise ürünü kullanmayı bırakıp daha düşük oranlı asitlerle alıştırmak gerekebilir. Benim cildim asitli ürünlere alışık olduğundan böyle bir problem yaşamadım. Ürün kullandığım dönem boyunca herhangi bir alerjik reaksiyon ya da hassasiyete sebep olmadı.

Benim sevdiğim, cilt bakım rutinimde bulundurmaktan keyif aldığım ve pozitif özelliklerini gözlemlediğim bir ürün oldu. Kullanmaya devam ederim çok yüksek ihtimalle. 

Ürünü Doa Kozmeti̇k’ in internet sitesinden inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.


Bunları da beğenebilirsin.

4 yorum

  1. Cildim hassas olduğu için asit kullanmaya çekiniyorum ama kış dönemi hafif bir ürün kullanmak için uygun bir zaman. Bu ürün de aklımda olacak :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. aa bence de aklında olsun, içeriğindeki asit çok yüksek sayılmaz zaten. Kış için ideal bence. Kullanırsan seversin umarım:)

      Sil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe