Pink By Pure Beauty So Fresh Essence Water & So Glow Essence - Küb On The Blog ♥

Pink By Pure Beauty So Fresh Essence Water & So Glow Essence

Eylül 23, 2018Cilt bakımı rutinimde KBeauty ürünleri kullanmaktan çok keyif alıyorum. Ülkemizde fiyat&performans ve dağıtım açısından en ulaşılabilir Kore markalarından biri olan ve Watsons'larda Satılan Pure Beauty markasının Pink By Pure Beauty serisinden So Fresh Essence Water ve So Glow Essence ürünlerini de bir süredir severek kullanıyorum.

Pink serisinin içeriği ve kullanımından önce gözüme çarpan en belirgin özelliği tatlı mı tatlı ambalajları oldu. Pastel pembe tonunda pompalı ambalaj, basic bir font ile yazılan ürün isimleri ve pembe ile çok yakışan siyah kapaklar... Ürünlerin albenisini arttıran, makyaj masamda bulunmasından keyif aldığım ambalajlar tasarlamışlar.. 

So Fresh Essence Water; cildi tonikledikten sonra essence'e ya da seruma geçmeden önce zemin hazırlamak amacı ile tasarlanmış sıvılaştıırlmış jel kıvamında bir ürün. İçeriğindeki çiçek özleri ile cildi nemlendirmeyi ve niacinamide ile renk eşitliği sağlayıp aydınlatmayı vaat ediyor. Benim ürünü satın almamdaki en önemli etken de "niacinamide" içermesi olmuştu. 

Ben ürünü cildimi temizleyip asitli bir ürünle tonikledikten sonra, temiz avuçlarıma birkaç pompa kadar alıp tampon hareketlerle cildime yedirerek uyguluyorum. Uygulandığında kısa bir süre yapışkan bir his bırakıyor ancak cilt tarafından emildiğinde bu his de geçiyor. Verdiği nem, bir sonraki aşamaya zemin hazırlaması ve nispeten de olsa gözlemleyebildiğim aydınlığı sebebiyle kullanmaktan hoşlandığım, tatlı bir ürün oldu ancak tek başına kullanıldığında nemlendirmesinin yeterli olacağını düşünmüyorum.

Ürün hafif çiçek kokularına sahip; paraben, mineral yağ ve alkol içermediği belirtilmiş ancak parfüm içeriyor. 200 ml'lik ürün Watsons'larda 40 tl gibi bir fiyata bulunabiliyor.So Glow Essence; Essence Water'ın cücesi diyebileceğimiz daha tatlı bir ambalaja sahip, jel yapıda ve cildi nemli, taze tutarak bakımlı ve ışıldayan bir cilt oluşumuna yardımcı olmayı vaat ediyor ve Essence Water'dan sonra uygulanması öneriliyor. Essence Water'da olduğu gibi bu ürün de çiçek özleri ve niacinamide içeriyor.  

Ben cildimin Essence Water'ı tamamen emdiğinden emin olduktan sonra bu ürünü de temiz avuçlarımın arasına bir pompa kadar allıp tampon hareketlerle uyguluyorum. Aynı kısa süreli yapışkanlık bu üründe de mevcut. Cilt tarafından kısa sürede emiliyor ve oldukça nemli, yine nispeten aydınlayan taze bir cilt bırakıyor geriye. 30 ml'lik ürün Watsons'larda 40 tl gibi bir fiyata bulunabiliyor.

Bu serinin bir de Pudding Cream denilen, son aşamada kullanılacak bir ürünü var ancak ben bunları satın aldığımda nemlendirici ihtiyacım olmadığından o kremini satın almadım. 

İki ürün de, KBeauty ürünleri kullanmak isteyenler için başlangıç seviyesinde, rahat ulaşılabilir ve nispeten temiz içerikleri ve özellikle genç ciltler için sağladığı yeterli nem ile tercih edilebilir ürünler bence, ben keyifle kullanmıştım ancak daha basit ve az içeriğe sahip ürünlere geçmek istediğimden bir daha satın almam muhtemelen.

Sizin bu formlarda kullandığını başka ürünler var mı? Önerilere açığım :)


Bunları da beğenebilirsin.

8 yorum

 1. It looks so nice, I'd like to try it!

  https://elenabienvenido.blogspot.com/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Thanks Elena, I hope you'll like it when you try.♥

   Sil
 2. Bu serinin şirin ambalajlarına bayılıyorum, mağazaya her girdiğimde ilgimi çekiyorlar :) Daha önce çok detaylı inceleyememiştim ama Niacinamide benim çok sevdiğim ve bana iyi geldiğini düşündüğüm bir içerik. Hazır toniğim de bitmek üzereyken uğradığımda essence water'a bakmayı düşünüyorum ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle ambalajları çok tatlı, niacinamide de üst sıralarda olmasa da varlığı ile güven veriyor :p edinirsen beğenerek kullanırsın umarım♥

   Sil
 3. Kore candır ! sevmemek mümkün mü zaten, güle güle kullan canım.

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe