Essence Insta Perfect Likit Fondoten - Küb On The Blog ♥

Essence Insta Perfect Likit Fondoten

Ekim 16, 2018

Essence'in Insta Perfect Liquid Make Up Foundation olarak isimlendirdiği bu fondotenini ülkemize giriş yapmadan önce yabancı youtuberların videolarında sık sık görüp çok merak ediyordum. Ülkemize girdiği gibi de kendimi Rossmann'da bularak bu fondoteni satın aldım. 

Fotoğraf ve videolarda sık sık gördüğüm ürünü mağazada kanlı canlı gördüğümde çok şaşırdım açıkçası, ekranda gayet büyük görünen ürün serçe parmağım kadar çıktı, gerçekten serçe parmağım kadar. Bu çok da gerekli olmayan bilgiden sonra, ürün özellikleri ve vaatlerine geçelim; 30 ml'lik plastik bir ambalaj ile gelen fondoten tüp formunda ürünlerde olduğu gibi ince bir ürün alma ağzına sahip ve bu da oldukça sıvı formdaki ürünü kontrollü almayı sağlıyor. Mat bir bitiş vaat eden fondotenin suya dayanıklı olduğu iddia ediliyor ve uygulanan damla ya da kat sayısı kadar kapatıcılığının arttırılabildiği belirtiliyor. Çok açıktan koyuya 9 renk seçeneği mevcut, bendeki  ise 10 numaralı "cool porcelain" rengi.


10 numaralı cool porcelain, en açık renk ve gerçekten epey açık bir tona sahip. Alt tonu için ise "nötr" diyebilirim, ne sarılığı ne de pembeliği baskın. Bu yönüyle oldukça açık ve soluk ten rengine sahip olan bir kullanıcı olarak beni çok memnun etti. 

Sıvı denebilecek formda bir ürün olduğundan bahsetmiştim, buna paralel olarak fazlasıyla ince bir yapısı var, cildimde "ben buradayım" demeyen bir fondoten oldu kesinlikle. Mat bitişli olduğu iddia edilmesine rağmen diğer mat fondotenlerde olduğu gibi cildimdeki kurulukları belli etmedi ancak saten denebilecek bir yapısı da yok. Cildi donuk ve soluk göstermeyen, sağlıklı bir renk eşitliği sağlayan ve gayet doğal bitişe sahip bir fondoten.


Kapatıcılığı ilk katta ortadan biraz az, ikinci ve sonraki katlarda ise kademeli olarak arttırmak mümkün. Ben günlük kullanımda tek kat kullanıyorum ancak akşam çıktığımda uyguladığım kat sayısını biraz arttırarak yeterli kapatıcılık uygulanmış, tam eşitlenmiş bir cilde sahip oldum.

Ben şişeyi dik tutarak, fondoteni direkt cildime damlatıp sonrasında da sünger ile dağıtarak uygulamayı tercih ettim, yapısı çok sıvı olduğu için önce elin üst kısmına bir miktar bırakıp sonra sünger ya da fırçayla alarak cilde uygulamaya pek müsait bir ürün değil. Fırçayla uyguladığımda biraz çizgili bir bitiş elde ettim, bu yüzden süngerle uygulayarak daha pratik ve daha başarılı sonuçlar aldım. Elle uygulamayı ise çok sıvı bir ürün olduğu için denemedim bile.

Suya dayanıklı olduğu iddia edilen bir fondoten demiştik, açıkçası ben cildini haşur huşur yıkamadan rahat edemeyen biri olduğumdan cildimde makyaj varken sudan uzak tutarım ancak elimde denediğim bir kısmı akan suyun altına tuttuğumda fondotenin de akmadığını gözlemledim. Bulaşma problemi de minimum düzeyde, telefonda bıraktığı iz kullandığım diğer fondotenlere nazaran çok daha az belirgin.Özetle performansını sevdiğim ve severek kullandığım bir fondoten oldu, renginin cildime tam oturması ile de gönlümü kazandı. Cildimi çok kurutmasına rağmen renginden ötürü vazgeçemediğim bir başka fondotenim vardı, onun yerine gönül rahatlığı ile bu fondoteni alıyorum. Benim cildim karma, bu yüzden bu fondotenle çok iyi anlaşmış olabilir, ancak kuru cilde sahip kullanıcıların fondotenden önce cildini güzelce nemlendirmesi gerekir.

Ben Rossmann'dan 38 liraya almıştım, ancak kurlar sağolsun şimdi 40-45 bile olmuş olabilir fiyatı. Essence bile bu fondoten satıyor, ülkece daha ne günler göreceğiz kim bilir.

Sevgiler!


Bunları da beğenebilirsin.

12 yorum

 1. Bu ara en çok merak ettiğim fondöteni yazmışsın yaşasın!!!! Bu fondötenle ilgili hep olumlu şeyler duydum, 34,90 TL diye görmüştüm fiyatını, ne ara 38 olmuş ya? :( Şu ara fondöten kullanmadığım için hemen gidip alır mıyım bilemiyorum; ama, en azından almaya karar verdiğimde güzel bir şeyle karşılacağımı biliyorum :) güle güle kullan Kübra'cım, sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Öyle mi, çok sevindim o zaman merakınızı biraz olsun giderdiysem :) Fiyatını yazarken ben de çok tereddüt ettim, değişip duruyor çünkü. Şu an bile farklı olabilir :D

   Çok teşekkür ederim, çok sevgiler♥

   Sil
 2. Güzel durmuş aydınlık sevdim bende marka olarak beğenirim essence, güzel günlerde kullanasın.

  YanıtlaSil
 3. Bu fondöteni çook merak ettim, kapatıcılığının da kademeli arttırılabilmesi çok hoşuma gitti. Muhtemelen ben de senin uyguladığın şekilde gündüz tek kat, akşamları bir tık daha fazla uygularım ^_^ Benim için cildimi kuru ve pul pul göstermemesi çok önemli, sende öyle olmadığına çok sevindim ^_^ Elimdekiler bitmeye yaklaştığında aklımda olacak Kübra'cım, güle güle kullan ♥♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyde olduğu gibi bu fondotende de hemfikir olduk Fulya'cım:)

   Umarım denersen çok seversin, teşekkür ederim. Sevgiler♥♥

   Sil
 4. It looks so nice, I'd like to try it!

  YanıtlaSil
 5. Ben Almanya da yaşıyorum.Burdaki en ucuz marka:) Yorumundan sonra alip deneyecegim canim❤️

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, bir arkadaşım Almanya ziyaretinden elinde bir poşet Essence ürünle gelmişti de çok kıskanmıştım :)

   Bir dönem buralarda da uygun fiyatlı bir markaydı ancak son zamanlar malum.. Umarım denediğinde çok seversin, sevgiler! ♥

   Sil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe