#CozyWeekend 3; İÇ ISITAN 3 NAİF FİLM - Küb On The Blog ♥

#CozyWeekend 3; İÇ ISITAN 3 NAİF FİLM

Kasım 02, 2018


#CozyWeekend serimi yazmaya başladıktan sonra cuma günlerini daha bir sevmeye başladım. Bir de önerdiğim filmler izlenip beğenildiğinde nasıl mutlu oluyorum anlatamam. Bu hafta yine izlerken içinizi sıcacık yapacak aile, dostluk ve ikili ilişkilerin çok güzel işlendiğini düşündüğüm 3 film önerisi ile geldim.


Before We Go; Serinin ilk yazısında Before Üçlemesinden bahsederken önceden tanışmayan iki insanın kısıtlı bir zamanda birbirlerini tanıma hikayesini ne kadar tatlı ve doğal bulduğumdan bahsetmiştim. Before We Go da tıpkı Before üçlemesi gibi bu tür bir hikayeyi ana konu alan tatlı bir film. 

Baş rollerinde Chris Evans ve Alice Eve'in yer aldığı film tren istasyonunda başlıyor. Çantasını ve tüm parasını çaldırdığı için ne yapacağını ve nereye gideceğini bilmeyen Brooke'un yolu istasyonda trompet çalan Nick ile kesişiyor.  Ardından ise birbirini tanıyan iki insanın beraber geçirdikleri  bir geceye ve yaşama ve ilişkilere dair kurdukları çok güzel diyaloglara şahit oluyoruz. Before Üçlemesini severek izlediyseniz bu filmi de gönül rahatlığı ile önerebilirim.

Chris Evans'ı hep çok severdim ancak bu filmde kendisine sevgim kat kat arttı. Tüm doğallığı ve muhteşem gülümsemesiyle beni bir kez daha kendine hayran bıraktı.


Wonder; Geçtiğimiz yılın en çok satan kitapları arasında yer alan Mucize'yi okuma fırsatı bulamamıştım ancak aynı isimli uyarlama bir filminin olduğunu görünce heyecanla filmi edinerek izlemek istedim. 

Film, Auggie isimli minik ana karakterin kendinden kısaca bahsetmesi ile başlıyor. Auggie, doğuştan bir deri deformasyonuna sahip, bu sebeple orta okula başlamakta da oldukça çekingen tatlı mı tatlı oldukça da zeki bir minik. Bu zamana kadar evde özel dersler ile eğitim görmüş ancak ailesinin de kararı ile diğer çocuklar ile bir arada olabilmesi için örgün bir okula gitmesi uygun görülüyor. 
Küçücük ve dünyayı henüz tanımaya başlayan bir çocuğun gözünden, insanların farklılıklara olan bakış açısı ve bunun doğurduğu sonuçları görebildiğimiz filmde hoşuma giden bir diğer şey de yan karakterlerin de öykülerine değinmeleri oldu. Kimin neyi, neden yaptığını, sebep-sonuç ilişkisini çok güzel işlemiş olan sıcacık bir aile filmi bu. Gözlerim dolu dolu izledim.


The Fundamentals Of Caring; Yine çok satan aynı isimli kitaptan uyarlanmış bir film. "Kayıp Şeylerin Bakım Kılavuzu" olarak dilimize uyarlanmış. Ben önce kitabı okumuş ve çok beğenmiştim. Hatta geçtiğimiz aylarda bir favoriler yazımda da bahsetmiştim. Kitabı keyifle okuyunca filmini de izlemek istedim ve en az kitap kadar keyifli bir film çektiklerini söyleyebilirim.

Film, geçmişinde bir takım problemler yaşadığı için hayatı düşüşe geçen Ben'in bir bakıcılık kursunda eğitim alması ile hikayesini işlemeye başlıyor. Ben'in paraya ve hayatının iplerini tekrar eline almaya ihtiyacı var. Bakıcılığını yapacağı Trevor ile de yolları bu şekilde kesişiyor. Fiziksel birtakım engele sahip ve tekerlekli sandalye ile hareket edebilen Trevor'ın tekdüze bir yaşamı ancak yapmak ve görmek istediği çok fazla şey var, bu zamana kadar hiçbirine fırsatı ve cesareti olmamış. Ben'in de cesaretlendirmesi ile bir maceraya çıkıyorlar ve karakterleri daha iyi tanıyabileceğimiz yol filmimizin asıl konusu da bu şekilde başlıyor. Yolda bazı yan karakterlerle de tanışıyoruz ki kendileri hikayeye oldukça tatlı katkılarda bulunuyorlar.

Karakter ve yol filmlerini sevenlerin çok seveceğini düşündüğüm bir film, hatta mümkünse kitabını da okumanızı önerebilirim.

Bittiğinde midede bir sıcaklık ve yüzde gülümseme bırakan bu tür filmlere "İç Isıtan" demeyi çok uygun buluyorum ben. İzlerken de çok keyif alıyorum.

Aralarından izlediğini film var mıydı, izlediyseniz nasıl buldunuz? Sizlerin de "İç Isıtan" film önerileriniz varsa izlemeyi çok isterim. Sevgiler!


Bunları da beğenebilirsin.

10 yorum

 1. Wonder'ı mutlaka izlemek istiyorum... her ne kadar çocuklu filmler çok içimi burksa da, en çok merak ettiklerim de onlar oluyor :) Sevgiler ve iyi haftasonları :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. benim de kesinlikle öyle, çocuklar konusunda büyük hassasiyetim var :)

   Çok sevgiler!

   Sil
 2. Before We Go filmini yakın zaman önce izlemiştim. Chris Evans çook tatlıydı filmde gerçekten!

  Wonder'ın fragmanını izlemiştim ama küçük çocuğun o hali biraz içimi burktuğundan izleyememiştim. Diğer filmi de merak ettim, hatta kitabını da sevdiysen mutlaka aklımda olacak -filmi çekilmiş kitapları okumayı çok seviyorum- :)
  Şimdiden iyi hafta sonları o zaman!! ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fulya'cığım bence severek okur ve izlersin. Sımsıcak bir hikayesi var, Wonder'da hüzünle karışık bir mutluluk bırakıyor...

   Çok sevgiler diliyorum! ♥

   Sil
 3. Yine güzel seçimlerin olduğu bir yazı, teşekkürler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoook teşekkür ederim, umarım severek izlersiniz ya da severek izlemişsinizdir :)

   Sil
 4. Güzel seçimler..Wonder etkileyici konusuyla bir tıkk daha merak uyandırdı bende..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım severek izlersiniz o halde, sevgiler! ♥

   Sil
 5. chris evans en yakışıklı yaaa :)

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe