4 Favori Likit Mat Rujum! - Küb On The Blog ♥

4 Favori Likit Mat Rujum!

Şubat 24, 2019


Söz konusu ruj olunca kendime ve cilt rengime en yakıştırdığım renklerin başında şüphesiz kahverengi ve tonları yer alıyor. Gerek dudakların şeklini olduğundan daha güzel göstermesi, gerek biraz nostaljik zamanları anımsatması ile gördüğüm kahverengi ruju denemeden edemiyorum. Bu postta da son zamanlarda sürekli elimin gittiği, en sevdiğim 4 likit mat rujumdan bahsetmek istiyorum.Pastel Day Long Kissproof Likit Mat Ruj 37 Numara: 

Pastel'in likit mat serisinin yeni renklerinden biri olan 37 numaralı bu ruj ilk sürüldüğünde yanık kiremit alt tonlu bir koyu kahverengi rengiyken üzerinden zaman geçtikçe rengi iyice oturuyor ve bordoya çalan, oldukça kahverengi bir renk halini alıyor. Ben ilk satın aldığım dönemde daha turuncu bir renk istediğimden bu yönü sebebiyle biraz hayal kırıklığına uğraşmıştım, ancak zamanla  onu olduğu gibi kabul ettim ve severek kullandığım rujlarımdan biri oldu. Bu ruj da elbette, pastelin diğer likit mat rujları gibi biraz kurutuyor, bu yüzden öncesinde dudakları iyice nemlendirmek gerekiyor. Sabitlenmesi biraz zaman alıyor, sonrasında yağlı şeyler tüketilmediği sürece dudakta kalıyor.

 Flormar Metallic Lip Charmer Matte Likit Ruj 002 Numara;

İsmine bakılıp dudaklarda hologram etkisi vereceğini düşünenler için hayal kırıklığı olabilecek bir ruj üretmiş Flormar, kesinlikle öyle bir etkisi yok, çok ince metalik yansımaları olan bir nude diyebiliriz bu ruj için. Ben indirimde çok uygun bir fiyata almıştım, eve gelip denediğimde çok beğendim. dudakları hiç kurutmayan, çok güzel tonlu bir nude rengi bence bu. Sabitlenmesi biraz zaman alıyor yapısından ötürü. Işık altında hareket edildiğinde incecik metalik yansımaları belli oluyor, günlük makyaja oldukça uygun, bu renkleri sevenleri fiyatı ve yapısıyla memnun edecek bir ruj.

Huda Beauty Trendsetter ve Bombshell Likit Mat Ruj; 

İki renk de aynı setin içinden çıktığından aynı başlık altında bahsetmek daha doğru olur bence. Instagram fenomeni Huda Kattan'ın kendi markası Huda Beauty'nin bu rujları da oldukça övülüyordu, ben de çok merak ederek iki ruj bir de dudak kaleminden oluşan "Lip Contour" setini edinmiş hatta şuradaki yazımda detaylıca anlatmıştım. Trendsetter daha koyu kahverengiye  Bombshell ise gül kurusuna daha yakın renkte. İki rujun da yapısı aynı, dudakları neredeyse hiç kurutmuyorlar, sabitlendikten sonra bulaşma yapmıyorlar. Yağlı bir şey tüketilmediği sürece gün boyunca dudakta kalıyorlar. İkisi de günlük kullanıma uygun ve çok sevdiğim rujlar oldular.

Renklerin dudaklarımdaki duruşunu da göstermek istedim. Benim dudaklarım asimetrik olduğundan fotoğraflamak biraz zor oldu, ancak en azından rengin duruşunu gösterebildiğimi umuyorum. Pastel'in ruju burada henüz sürüldüğünden kiremit alt tonlu bir kahve, ancak üzerinden yarım saat geçince o renk bordoya dönecek :)

Benim son dönemlerde severek kullandığım renkler bunlardı, sizin sevdiğiniz rujlar neler?Bunları da beğenebilirsin.

19 yorum

 1. 1 ve 4 desem doğru tercih olur, çok beğendim güzel günlerde kullan. <3

  YanıtlaSil
 2. 1 ve 4 numaralari cok begendim 😊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle, özellikle 1 numaralı olan favorim :)

   Sil
 3. Pastel 37 benim de çok beğendiğim bir ruj, ben daha çok "kırmızı ruj" kategorisine sokuyorum ama onu (bende duruşu itibariyle). Flormar'ın bu rengini hiç fark etmemişim, bir bakasım geldi :) Hudalar'da ise gözüm kaldı resmen. Ayrıca çok güzel göstermişsin dudakta, ellerine sağlık. Çok sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa olabiliir, bende kahveden bordoya dönüyor zamanla :) Çok teşekkür ederim, çok sevindim o halde başarabildiğime, çok sevvgiler! ♥

   Sil
 4. Hepsine ayrı ayrı bayıldım, özellikle Huda rujların yapısı çok güzel duruyor ama Pastel rujun rengi tam sevdiğim tonlarda kırmızı ♥ Hepsini güle güle kullan Kübra'cım, sende de süper durmuşlar ayrıca!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim Fulya'cım, evet Huda'ların yapısını ben de gerçekten çok seviyorum. Beğenmene çok sevindim, çok sevgiler! ♥

   Sil
 5. hudaları denemedim ama flormarın silk matte rujları ayrıca maranın lipbombları favori likit rujlarımdan benim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aa ben de Mara'nın bahsettiğiniz ürününü hiç denememiştim. Mutlaka bakacağım, çok teşekkürler:)

   Sil
 6. Huda'nın bombshell renginde marka daha ülkemize gelmeden öncesinde aklım kalmıştı ama ruju hala almadım. Zamanla likit mat ruj formülü ile benim dudaklarımın hiç anlaşamadığına emin oldum. :( Özellikle pastel 37 şahane durmuş! Ve fotoğraflaman da çok başarılı!..
  Güle güle kullan hepsini! Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bombshell gerçekten de güzel bir renk ben de çok seviyorum :) Huda'nın bu rujları diğer mat rujlara nazaran çok daha az kururtuyor aslında.. Çok teşekkür ederim, beğenmenize ve becerebildiğime çok sevindim! Sevgiler! ♥

   Sil
 7. Pastel 37 benim de favorim ama bu arada nude tonlar daha revaçta gibi sanki :)

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe