Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Bebek Şampuanı - Küb On The Blog ♥

Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Bebek Şampuanı

Şubat 23, 2019


Bebek Şampuanı Kullanan Yetişkinler Derneğinin taze üyesi olarak bir süredir Eyüp Sabri Tuncer markasının doğal zeytinyağı içeren, devasa boyutta çok tatlı bir tasarımı olan, market şampuanlarına ve diğer bebek şampuanlarına kıyasla oldukça masum bir içerik listesi olan bebek şampuanını kullanıyorum. 

Bir Türk markası olan Eyüp Sabri Tuncer'i çok seviyorum ve bu şampuana geçmeden önce zaten şurada detaylıca yazdığım şampuanını kullanıyordum. O da benim için gayet yeterli bir şampuandı ancak daha temiz içerikli bir ürün kullanmak istediğimden, temiz içerikli şampuanlar da uçuk fiyatlar ile satıldığından aynı markanın bebek şampuanı benim için doğru tercih oldu. 


Çok sempatik çizimler bulunduran 600 ml'lik, pompalı bir ambalajı var, benim de satın alırken en sevdiğim özelliği bu tatlı ambalajı oldu ne yalan söyleyeyim, zaten bu markanın hemen hemen her ürününün ambalajını çok seviyorum. Renksiz, şeffaf ve jel formunda bir şampuan bu, çok ferah,  nerede koklasak "bebek kokusu" diyebileceğimiz bir kokusu var. Boyar madde, çeşitli parabenler, sülfat, alkol gibi tahriş edici maddeler içermiyor. Hindistan cevizinden elde edilen bir temizleyici, gliserin ve doğal zeytinyağı içeriyor. Ancak içerik listesinin sonlarına doğru "parfüm" görebiliyoruz, sanırım o bebek kokusu oradan geliyor. Parfüm de olmasaydı süper olacakmış ancak son sıralarda olduğundan ve ben bir yetişkin olduğumdan problem etmedim. Bebeklerinde kullanacak kişilerin hassasiyeti var ise içeriğine bakmadan satın almamalı bu gibi ürünleri elbette.


Gelelim bendeki etkilerine, yaklaşık 2 aydır bu şampuanı kullanarak yeterli bilgi ve tecrübe sahibi oldum diye düşünüyorum. Her şeyden önce beni etkileyen ve en memnun eden nokta şampuanın yeterince köpürüp güzelce temizlemesi oldu. Bilenler bilir, bazılarımız için hiçbir bilimsel dayanağı olmasa da köpürmek = temizliktir. Sülfat bulundurmadığından köpürmez diye biraz tereddüt etmiştim satın aldığımda, böyle bir problem yaşamadım kesinlikle. Diğer bitkisel ya da köpürmeyen şampuanların yaptığı gibi saçlarımı dolaştırmadı, sertleştirmedi. Aynı zamanda kullandığım süre boyunca saçımdaki dökülmede de bariz bir azalma gözlemledim, bunu hem son zamanlarda saçımı kısa boynumda kestirmeme hem de bu şampuana bağladım ben. 

Aynı zamanda bebek şampuanlarıyla yüzünü yıkayan, fırçalarını temizleyenler de varmış, ben hiç denemedim ama gerek içeriği gerek pH seviyesinin düşük oluşuuyla mantıklı da gelmedi değil, ben de deneyebilirim.

Kısaca güzel temizleyen, güzel kokan, saçlara fazladan bir zarar vermeyen, uygun fiyatlı Türk sermayeli bir şampuan olduğu için kullanmaktan memnun olduğum bir ürün oldu. Muhtemelen bittikçe alır kullanırım sıkılana kadar bu şampuanı. Siz bu şampuanı kullandınız mı, bebek şampuanı kullanılması konusunda ne düşünüyorsunuz?

Bunları da beğenebilirsin.

14 yorum

 1. ben henüz denemedim canım aklımda olsun bakayım bir ara

  YanıtlaSil
 2. Ara sıra dalin kullanırım canım, banyomda hep vardır bir dalin eksik olmaz. Bunuda madem beğendin dalinim bitince yer edindiririm :*

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de bir dönem dalin kullananlardanım ama bu şampuanı daha çok sevdim kesinlikle. :)

   Sil
 3. Zeytinyagli sampuanlar güzel oluyor 😊

  YanıtlaSil
 4. Bu şampuanı ve Himalaya'nın bebek şampuanını dönüşümlü olarak çocuklarda kullanıyorum. EST'nin bebek şampuanı bizimkilerin atopik cildini rahatsız etmeyen, kaşıntıya neden olmayan, son derece sevdiğimiz bir ürün. Fakat ben daha önce bebek şampuanlarımı kendimde kullandığımda saçlarımı çok sertleştirdiklerini hatırlıyorum. O yüzden hiç yeltenmedim tekrar. Ama çocuklara bir daha EST aldığımda kendim de bir deneyeceğim :) Güle güle kullan, çok sevgiler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu şampuanın diğerlerine nazaran çok daha minimum seviyede kuruttuğunu gözlemledim ben, özelliği olmayan, yalnızca temizlemek üzere üretilen bir yetişkin şampuanından içeriği dışında bir farkı yok gibi geldi bana. Ben çok sevdim, umarım siz de denerseniz çok seversiniz!

   Çok teşekkür ederim, sevgiler!♥

   Sil
 5. hiç denemedim bunu ama genelde EST ürünlerini severim..

  YanıtlaSil
 6. hımm iyimiş deneyim bunuuu bi de hoşgeldin bloguna yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizi özledim de geldim :p umarım denediğinde çok seversin! ♥

   Sil
 7. Merhaba kızım alerjik astım hastası doktorların önerdiği şampuanlar hiç bi işe yaramadı bu şampuanı önerirmisiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar, çok geçmiş olsun ancak ne yazık ki bir hastalığa yönelik öneri veremem :( umarım şifa bulur kızınız...

   Sil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe