Neutrogena Visibly Clear Sivilce Karşıtı Günlük Temizleme Jeli & Arındırıcı Tonik - Küb On The Blog ♥

Neutrogena Visibly Clear Sivilce Karşıtı Günlük Temizleme Jeli & Arındırıcı Tonik

Ekim 26, 2019


Blogumdaki eski postlarımı okuyanlar Neutrogena'nın içeriklerini revize ederek güçlendirdiği mint yeşili etikete sahip Visibly Clear serisinden daha önce de sıklıkla bahsettiğimi fark etmiştir. Eskiden Neutrogena'nın ürünlerini içeriklerinde ilk sıralarda bulunan alkol ve sülfatlar sebebiyle tercih etmiyordum, ancak ne zaman içeriklerinde değişime giderek bu mint yeşili etiketli ürünlere geçtiler, o zaman birçok ürününü sevdiğim bir marka oldu.

Bu zamana kadar arındırıcı detox kil maskesini, sivilce karşıtı peeling jelini ve bu postumda bahsedeceğim ürünleri denedim, bence hepsi de gayet başarılı, işini güzel yapan ürünlerdi. Arındırıcı kil maskesi hakkındaki detaylı yazımı merak edenler şuradan ulaşabilir. 

Gelelim bugün bahsedeceğimiz ürünlere;


Neutrogena Visibly Clear Sivilce Karşıtı Arındırıcı Günlük Temizleme Jeli;

200 ml'lik pompalı bir şişede satılan bu jel sülfat içermiyor, onun yerine hindistan cevizinden elde edilen, cildi nazikçe temizleyen temizleyici ajanlar içeriyor. Aynı zamanda gliserin, salisilik asit, laktik asit ve pantenol içeriyor. İçerik listesinin geneline baktığımızda, cildi germeden, tahriş etmeden temizleyen, içeriğindeki asitlerle hafif bir eksfoliasyon yaparak gözenekleri de arındıran bir jel olduğunu görüyoruz. Eski içerik listesinin ikinci sırasında sülfat vardı ve cildimi gerip kupkuru yapıyordu. Bu jelde öyle bir sorunla hiç karşılaşmadım, aksine kullandıktan sonra cildimi oldukça yumuşatan, temizlenmiş hissi elde ettiğim bir ürün oldu.

Jelin kıvamı biraz koyu, bu yüzden ben suyla biraz inceltip köpürterek uyguluyorum. Narenciye gibi hoş bir kokusu var, tabii olmasaymış daha iyi olurmuş sonuçta parfüm.. ama son sıralarda. 

Jel kullanmaktan pişman olmadığım, gayet yerinde bir yıkama jeli oldu. Bende fazladan akneye, komedona sebep olmadı. Ama yüzümde var olan sivilcelerimi geçirmedi ya da daha hızlı sönmesine de yardımcı olmadı. Bu beklentiyle kullananları memnun etmeyecektir. Ben bir de duşta, sırtımdaki kabartılarda denedim, sanki bu şekilde daha memnun kaldım. Sırtımdaki pütürlü görünüme iyi geldi.Böyle olunca, bol keseden, her duşta sırtıma kullanmaya başladım, şimdilik baya memnunum. İçerik listesi aşağıdaki gibi, kalabalık değil ve genel olarak güvenilir içerikler. Aşırı hassas cildi olmayan, ama cildinde büyük problemler de olmayan, asidik bir temizleyici ile cildini kurutmadan, germeden temizlemek isteyenler bu jelden memnun kalacaktır diye tahmin ediyorum. Ancak makyaj çıkarma gibi bir beklentiyle kullanmayın tabii, çift aşamalı temizliğin ikinci aşamasında kullanılabilir.


Neutrogena Visibly Clear Sivilce Karşıtı Arındırıcı Tonik

Tonik de yıkama jeli gibi 200 ml'lik bir şişede geliyor. Eski içerik listesinde ikinci sıradaki alkol bu tonikte artık neyse ki yok. Onun yerine gliserin, butylene glikol gibi nem verici ajanlar, salisilik asit, laktik asit gibi etkenlerle cildi nemlendirirken çok nazikçe eksfoliye etmeyi hedefliyor yeni içeirk listesiyle.

Toniğin yapısı tam anlamıyla su gibi. Renksiz bir ürün, yine jeldeki gibi hafif bir nerenciye kokusu bu tonikte de mevcut. İçeriğindeki parfüm sağlıyor tabii bunu. Kokusu beni rahatsız etmiyor ama ten ürünümün parfümsüz olmasını tercih ederdim.

Cildi güzelce nemlendiren bir tonik, içeriğindeki su tutucu etkenler sağlıyor bunu. Uyguladıktan sonra biraz yapış yapış bir hissiyat oluşuyor ama kısa sürede geçiyor. Üzerine bir de nemlendirici uygulandığında hiç kalmıyor.Bu ürünü kullandığım süre boyunca cildimde fazladan sivilce oluşmadı. Ama ben uzun zamandır çok daha agresif asitler kullandığım için bu ürün bende siyah nokta ya da sivilce temizleme gibi vaatlerini gerçekleştirmedi tabii. Yenilerine sebep olmadı ama var olanlara da bir etki etmedi kısaca. Bunu da tıpkı jelde yaptığım gibi sırtıma ve omuzlarıma uygulamaya başladım, böyle kullanmaktan çok daha memnunum.

Özetle iki ürün de bence, market raflarında bulunan asit içeren, sülfat, alkol içermeyen, cilde nazik davranan nadir ürünlerden. Bu yönleri ile, özellikle asitlerle hiç tanışmamış ciltlere çok uygun olduklarını düşünüyorum. Benim gibi asitlerle haşır neşir olanları ise pek mutlu etmeyecektir.

İki ürünün de fiyatı indirimli dönemler dahil olmak üzere 18 - 30 TL arasında değişiyor. Neutrogena'nın bu iki ürününün yeni versiyonları hakkında daha önce yapılmış bir yoruma denk gelmedim bloglarda, umarım bu yazım merak edenler için faydalı olur.

Bu arada ne ki bu asitler, yüzümüze asit mi sürüyoruz diyenler varsa asitlerin cildimizde nasıl çalıştığını kısaca anlattığım şu yazıma bir bakabilir dilerse.

Okuduğunuz için teşekkürler!
Bunları da beğenebilirsin.

6 yorum

 1. Tam da bir arkadaşım kızına (taze ergen) ürün ararken bu yazın o kadar güzel denk geldi ki! İçerikleri bence çok uygun ve hatta Çınar için de aklımda olacak (sanki 1-2 yıl daha var gibi ama not ettim). Çok teşekkür ederim güzel yazın ve yorumların için, ellerine sağlık! Çok öperim!!!

  YanıtlaSil
 2. Neutrogena'nın mint yeşili etiketli bu ürünlerinden sayende haberdar olmuştum ve bu toniği ben de mağazada görüp içeriğini beğenip almıştım. Ben yalnızca burnumun üzerinde kullanarak yarısını bitirdim ama senin de dediğin gibi daha agresif ürünlere alışkın olanlar için pek tatmin etmeyecektir. Bende de ekstra sivilceye sebep olmadı ama burnumun üzerinde çıkan sivilcelere de engel olmamıştı :) Nemlendiriyor oluşu güzel olsa da hafif yapış yapış hissini de pek sevmemiştim. Yine de güzel içeriğiyle daha genç ve asitli ürünlere yeni başlayacaklar için rahatlıkla önerebileceğim bir ürün. Temizleme jeli de aynı şekilde güzel bir ürüne benziyor.
  Çok sevgiler ♥♥

  YanıtlaSil
 3. Ben de visibly clear serisinin ürünlerini kullanıyorum memnunum :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba. Blogunuz oldukça dolu ve yararlı bilgiler barındırıyor.Emeğinize Sağlık.Eğer zaman ayırmak isterseniz,yeni açtığım bloga göz atıp takip ederseniz beni oldukça mutlu edersiniz.Sağlıcakla Kalın.

  https://hepfragmanizle.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 5. Diyarbakır temizlik şirketi Sanat Temizlik olarak sizi tebrik ederiz. Çok yararlı bir paylaşım olmuş

  YanıtlaSil
 6. 12 yaslar kullana bilirubin mi

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe