Dermoskin AcGun Arındırıcı Maske | Refining Mask - Küb On The Blog ♥

Dermoskin AcGun Arındırıcı Maske | Refining Mask

Temmuz 03, 2021Merhaba, uzunca süredir dermatologumun önerdiği ürünlerin dışına çıkmadığımdan haliyle yeni ürünler deneyememiş, burada deneyimlerimden bahsedememiştim. Bugün bir süredir kullandığım, özellikle aktif aknelerim üzerinde etkisini gördüğüm Dermoskin'in AcGun arındırıcı maskesinden bahsederek uzun süreli sessizliğimi bozmak istedim.


Dermoskin son zamanlarda aktif içerikleri ve sorunlara yönelik çözümler üreten ürünleri ile çok beğendiğim bir marka oldu, fiyatları da birçok dermokozmetik markaya kıyasla bir tık daha ulaşılabilir, ayrıca bir Türk markası, bizden de böyle iyi ve efektif içerikli ürünler çıkması beni mutlu ediyor.


Bugün bahsedeceğimiz ürün ise akneli ciltler için geliştirilen AcGun serisinin Refining Mask yani arındırıcı maskesi. Daha önce aynı serinin gece maskesini severek kullanmıştım, buraya tıklayarak o ürün için de yorumlarımı okuyabilirsiniz. 


Arındırıcı maske, opak beyaz renkli, pata krem diyebileceğimiz bir yoğunlukta, içeriğindeki sülfür sebebiyle de haliyle ağır bir kokusu var, koku hassasiyetiniz varsa biraz rahatsız olabilirsiniz, ben ilk kullanımımda biraz tıkandım fakat bir süre sonra bu sorun ortadan kalktı. Ürün içeriğinde bulunan sülfür, kaolin, çinko oksit gibi içerikler ile akneleri kurutmak amacı ile direkt aknelerin üzerine sürüp bekleterek ya da sebum dengelemesi sağlamak için tüm yüze/t bölgesine sürüp kısa süre bekledikten sonra yıkanarak uygulanabiliyor. 


Ben ürünü iki şekilde de kullandım. Aknelerimin yoğun olduğu bir dönemde, her gece yalnızca aknelerimin üzerine uygulayarak tüm gece beklettim, bu şekilde aknelerim birkaç gün içerisinde kolayca, iz bırakmadan söndü. Cildimin fazlaca yağlandığı bir dönemde ise, T bölgeme ince bir tabaka halinde sürüp 10 dk bekledikten sonra yıkayarak uyguladım, bu şekilde kullandığımda ise yağ dengemin sağlandığını, cildimde daha duru bir görünüm olduğunu fark ettim. Bu kurutucu bir ürün bu yüzden cildinizin ihtiyacını iyice anlayıp ona göre kullanmakta fayda var, kaş yapayım derken göz çıkarmaya da çok müsait. Çok yağlı olmayan ciltler haftada bir kullandıktan sonra iyice nemlendirerek rutinine ekleyebilir, aktif akneler üzerinde ise her gün kullanmakta bence problem olmayacaktır. Yine de dermokozmetik bir ürün olduğundan doktor/eczacı tavsiyesi daha sağlıklı bir seçenek.Ürün 30 ml'lik plastik bir tüpte satılıyor, fiyatı ise 40-60 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Fiyat/performans olarak oldukça tatmin edici bir ürün bence, aktif aknelerim baş gösterdiğinde elimin altında olmasını isteyeceğim bir ürün.


Ürünün tam içerik listesine ve güvenlilik ölçeklerine buradaki linkten bakabilirsiniz.


Sevgiler!Bunları da beğenebilirsin.

4 yorum

 1. Hoşgeldin uzun zamandır yoktun☺️

  YanıtlaSil
 2. I read your blog Dermoskin AcGun Arındırıcı Maske | Refining Mask for a long time. That's why you are requested to add this post to our blog in your portal.
  Verify in our blog this blog.professionalmovers.in . We keep sharing your blog with us from time to time.
  thank you


  Packers And Movers Bangalore
  Packers And Movers Chennai
  Packers And Movers Bangalore
  Professional Movers and Packers hyderabad

  YanıtlaSil
 3. Such a cool blog, and the products are great. Love your blog from our Reputation Management company. Online Reputation Management

  YanıtlaSil

Bumerang - Yazarkafe
Bumerang - Yazarkafe